Державна реєстрація господарського товариства
Державна реєстрація господарського товариства — це набуття ним статусу юридичної особи, засвідчення факту його створення та початок його діяльності.
Найбільш розповсюдженими формами господарських товариств (окрім акціонерних) є товариство з обмеженою відповідальністю, товариство з додатковою відповідальністю та приватне підприємство.
Відповідні види господарських товариств можуть бути створені однією особою (фізичною або юридичною, яка стає його єдиним учасником) або декількома особами.
Товариство з обмеженою відповідальністю не може мати єдиним учасником інше господарське товариство, учасником якого є лише одна особа.
Максимальна кількість учасників товариства з обмеженою відповідальністю може досягати 100 осіб.
Якими документами регламентується створення та реєстрація господарських товариств?
Загальний порядок створення господарського товариства. Їх державна реєстрація
- Прийняття установчими (загальними) зборами засновників (учасників) рішення про:
- створення товариства;
- формування статутного капіталу товариства;
- затвердження Статуту товариства;
- обрання (призначення) керівника товариства;
- надання повноважень по відкриттю рахунку у банківській установі, державній реєстрації.
- Державна реєстрація Товариства. Подання державному реєстратору пакету документів.
- Отримання печатки Товариства (у разі необхідності).
- Відкриття рахунку у банку для формування Статутного капіталу.
- Отримання довідки у Держстаті та інших дозвільних документів, що необхідні у подальшій діяльності Товариства.
Вартість послуги
Компанія «Емісія» пропонує супроводження процесу супроводження реєстрації господарського товариства за ціною від 2 000 грн.
Державна реєстрація ФОП
Фізична особа-підприємець (ФОП) – є найбільш поширеною та доступною організаційна форма ведення підприємницької діяльності без створення господарського товариства.
Окремих нормативно-правових актів, які б регулювали порядок або умови створення ФОП не існує. Згідно Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. Тому кожен особа з повною цивільною дієздатністю (18 років, або в деяких випадках — з 16 років/ особа, яка до досягнення повноліття уклала шлюб) може стати підпрємцем.
Що необхідно для державної реєстрації ФОП?
Порядок реєстрації ФОП визначено Закном України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань”.
Для державної реєстрації фізичної особи підприємцем до органу реєстрації подаються такі документи:
- заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем;
- заява про обрання фізичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової і митної політики, — за бажанням;
- нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування — для фізичної особи, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності.
- паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, або паспортний документ іноземця, або посвідчення особи без громадянства, або посвідку на постійне чи тимчасове проживання, а також Реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН/ІНН);
- нотаріальна довіреність на представника — у разі, якщо документи подаються не фізичною особою, яка бажає стати підприємцем особисто.
Вартість послуги
Компанія «Емісія» пропонує супроводження процесу супроводження реєстрації ФОП “під ключ” за ціною від 1 000 грн.